Oslava 102. narozenin

Včera jsme v DS slavili jedny z nejkrásnějších narozenin. Naše hlavní hrdinka dne se narodila 10.11.1919.

Přátelé, my měli tu čest s ní oslavit neuvěřitelných 102 let.   

Paní Hildegarda je v našem zařízení od prosince roku 2017. Letos tomu budou již čtyři roky, kdy je naší spokojenou uživatelkou. Předtím pobývala v německém domove pro seniory v obci Mulhaim. Paní Hildegarda vedla aktivní život, nikdy nezahálela. Mezi její dřívější zájmy patří zahrádka, ruční práce, také domácí mazlíčci a společenské hry. Holdovala také aktivnímu trávení volného času, kdy lyžovala, plavala, jezdila na kole… zkrátka žádný sport ji nebyl cizí. Její vášní byla také historie zámků a hradů, libovala si mimo jiné i v návštěvě výstav a divadel. Dosud je její dominantou svižná německá mluva, kterou nás pravidelně nepřestává překvapovat.

Na oslavě jsme přivítali také pana místostarostu Mgr. Pavla Moravce, který přišel popřát paní Hildegardě a předat květiny s dárkovým balíčkem. My jsme navíc ke květinám přidali dort, po kterém se v dopoledním klubu jen zaprášilo.
Sváteční atmosféra okouzlila nás všechny a co teprve pak paní Hildegardu. Její děkovná slova a radost ve tváři za připravený dort a květiny, byly tím nejsladším a nejupřímnějším poděkováním. Přejeme hlavně to zdravíčko a neutuchající elán do života.