Stravování

Stravování

Klient má k dispozici stravu pětkrát denně, dietní stravu šestkrát denně, včetně tekutin dle potřeb. Jídelníček je k dispozici vždy 14 dní předem, kdy dochází k objednání stravy klientem. Ten sám nebo s pomocí klíčového pracovníka vybírá jídlo dle svého přání.

Nastavení jídelníčků je konzultováno s nutriční terapeutkou.
Podle individuálních potřeb, přání klienta a s přihlédnutím k doporučení lékaře je možné odebírat stravu racionální, šetřící, diabetickou, diabetickou šetřící, redukční, s omeziním tuku, mixovanou.

Klient má možnost odebíranou stravu odhlásit. Kuchyňky a ledničky?

Mimo to jsou výdeje stravy na malých jídelnách na každém patře:

Snídaně     7:00 – 8:30
Obědy      11:00 – 12:30
Večeře     17:00 – 18:30

Někteří klienti domova pro seniory docházejí do velké jídelny, společné pro obě služby, kde je výdej obědů:

Snídaně      7:15 – 9:00
Obědy       11:15 – 12:45
Večeře      17:00 – 18:30

Pracovníci domova vnímají individuální potřeby jednotlivých klientů, nechce-li klient docházet v tyto časy, je možné individuální nastavení podávání stravy dle přání klienta a provozně-hygienických podmínek zařízení. Některým klientům je podávána strava přímo na pokojích.

Nevíte, co v sobotu či neděli uvařit na oběd?
Máte v domově ubytovaného nějakého svého blízkého?
Dejte si společně oběd u nás.
Domov pro seniory Krnov nabízí možnost objednání obědů pro rodinné příslušníky, osoby blízké či známe našich klientů o víkendu či přes týden. Společně strávený čas u jídla může být
příjemným zpestřením dne nejen pro Vás, ale i pro Vašeho blízkého. Oběd stojí 75,- Kč a je možné si jej dopředu vybrat (v případě týdenní nabídky Po – Pá) či zarezervovat (So, Ne,
svátky) u p. Černé Aleny – evidence stravy, tel. 735 191 181/554 684 615, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Objednávky prosím dělejte na obědy v PO-PÁ den předem do 12:00. Jedná-li se o SO – NE, objednávku je nutné udělat do 12:00 hod v pátek.
Jídlo bude servírováno ve velké jídelně v přízemí domova, kde můžete mít se svým blízkým vyčleněn vlastní stůl. O objednání obědu je také vhodné informovat vedoucího daného
oddělení, kde Váš blízký bydlí.

Těšíme se na Vaši návštěvu.